arama

Binance ’in Weibo hesabı, kapatıldı!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Enes Başoğlu
  • Beğen
    Loading...

Binance ‘in Çin Twitter’ı olarak bilinen Weibo ‘daki resmi hesabı, yasal ihlaller gerekçe gösterilerek erişime kapatıldı.

weibo

Kripto para borsası Binance ’in Çin Twitter’ı olarak bilinen Weibo’daki hesabı kapatıldı.

Borsanın Weibo sayfasında, Çinçe yazı ile “Bu hesaba yasa ve yönetmeliklerin ihlali ile Weibo Topluluk Sözleşmesi’nin ilgili hükümlerinden dolayı erişilemez.” açıklaması yer alıyor.

Takipçi sayısı dahil olmak üzere tüm içerikler sayfadan kaldırılırken hesabın neden erişime kapatıldığı net olarak belirtilmiyor. Öte yandan China Times, borsanın daha katı cezalarla karşı karşıya kalabileceğini bildiriyor. Haberde, hesabın kapatılmasının nedeninin Binance’in WeChat ile Alipay üzerinden itibari para geçidi sağlayacağını duyurmasıyla ilgili olabileceği kaydediliyor.

Borsa geçtiğimiz ay, Çinli kullanıcıların ülkede epeyce popüler olan WeChat ve Alipay kanalları üzerinden Bitcoin almalarına olanak tanıyacağını açıklamıştı. Şu anda test aşamasında olan girişimin ilk etapta Android’de kullanılabilir olacağı, daha sonra iOS ile Web sürümlerinde aktif edileceği söylenmişti.

Binance ’in Weibo üzerinde yaklaşık 80,000 takipçisi bulunuyordu.

 Binance’e Türk Lirası Desteği Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, sonunda birkaç haftadır dolaşan haberlere son noktayı koydu ve Türk Lirası desteğini açıkladı.

Daha önce de geçtiğimiz aylarda Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Nijerya gibi ülkelerin itibari paralarını direkt olarak listeleyerek bir köprü oluşturan Binance, sonunda beklenen müjdeyi verdi. Kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ether (ETH), ve XRP işlemlerinde şu an için direkt Türk Lirası kullanabilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada 180 itibari parayı listeleyeceklerini belirtse de, Türk Lirası’nın bu kadar çabuk listelenmesi aslında Türkiye içerisindeki piyasaya verilen önemini de gözler önüne sermekte.

Binance Türk Lirası İçin Papara’yı Seçti

Binance ’in bu hamleyi yapmak için nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, ünlü borsanın seçtiği platform Papara oldu. Papara ile ortaklık imzalayan Binance , TL desteğini bu şekilde verecek. İlerleyen günlerde kripto paraların satış işlemleri için de TL desteği getirileceği belirtilse de, şu an için sadece kripto para alımında Papara hesabı üzerinden TL alınabilmekte.