arama

Bitcoin Beş Hafta Sonra İlk Kez 10 Bin Doların Üstüne Çıktı.

bitcoin dolandırıcılığı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ömer Dursun
  • Beğen
    Loading...

Son zamanların riskli kripto parası Bitcoin, uzun bir aranın ardından ilk defa 10 bin doların üstünü gördü. Fakat 27 Ekim 2019 itibarıyla Bitcoin’in tekrardan 9 bin 500 dolar seviyesine gerilediğini belirtmek gerekiyor.

Bitstamp verilerine göre, piyasa değerinde bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, 24 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesi olan 10.350 dolara yükseldi. Öte yandan CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi tarafından hesaplanan küresel ortalama fiyat 10,332 dolara kadar çıkıyordu.

Ancak bunların yalnızca 24 saat öncesinde 7.500 doların altına düşme tehlikesi yaşayan ve önde gelen grafik analistlerine göre Death Cross, (Ölüm Kesişimi) tehlikesini de atlattı.

BTC, Cuma günü Amerikan işlem saatlerinde 7500 dolar civarına yükseldi ve 17.20 UTC’de 8800 dolara kadar çıktı. Bitcoin değeri, 10 bin doların üzerine çıkmadan önce birkaç saatliğine 8500 – 8700 dolarlık dar aralıkta konsolide edildi.

Bitcoin’deki Dalgalanmanın Asıl Sebebi Çin mi?

Uzmanlar, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin blok zincirleme teknolojisini benimsemesini hızlandırması gerektiği yönündeki yorumları ile son dönemdeki iki haneli dalgalanmayı ilişkilendirdi.

Çin’in Oluşturduğu Baskı ABD’yi Bitcoin Kullanmaya Zorluyor

Ayrıca Anthony Pompliano gibi önde gelen gözlemciler de Çin Başkanının blok zincirleme teknolojisinde gösterdiği kamu desteğinin, ABD’yi ve diğer büyük ülkeleri kripto parayı kullanmaya ve belki de BTC’i güçlendirmeye zorlayacağını düşünüyor.