arama

Bitcoin Ne Olacak? Btc son kez 10.000$ seviyesinin altında olabilir mi ?

bitcoin
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Devrim Çaçal Devrim Çaçal
  • Beğen
    Loading...

Bir devrin kapanışının arefesinde olabileceğimiz umudunu hala korumaktayım. Peki Bitcoin ne olacak?

Bitcoin için kısa vadede ya tamam ya devam !

Ortalama 4 senede bir zirve yapan bitcoin için biraz teknik analiz zamanının geldiğini düşünüyorum. 8500$ bölgesinin tutması durumunda 10.000$ üstünü deneyebileceğimizi ön görüyorum. İsterseniz biraz grafik üzerinden değerlendirmelerde bulunalım.

bitcoin ne olacak


Küçük kapitülasyon olarak nitelendirdiğim bölgenin destek bölgesi 7750$ seviyesini kısa vadeli kırışımızın ardından 10.000$’ın üstünü denemiştik. Bu üçgeni yukarı kırdık ve şuan adeta ‘retest’ görevi gören bir düşüşü yaşıyoruz. Düşüşün şiddetinin şuana dek zayıf oluşu beni şimdilik tatmin etti. Vadelilerdeki fiyat boşluğumuzu da doldurduğumuzu söyleyebiliriz ; son analizimde bu bölgenin denenebileceğini söylemiştim. Üçgenin tekrar içine girmeden kontrollü bir retest denememiz büyük resimde beni korkutmadı. Fakat bu bölgenin tutması gerektiği su götürmez bir gerçek !

bitcoin neolacak

Bitcoin Ne Olacak? Toplam Piyasa Değeri’ni inceleyelim ;

Bitcoin’in bir sonraki durağının 16.000$ seviyesi olabileceği konusunda hemfikirim. Bu bir nevi ‘Total Market Cap’in de trend üstünde kalışına öncülük edecek. Ayrıca artık bezdiren altcoinlerin de yeni yıl itibariyle insanları şaşırtabileceğini ön görmekteyim. Bunun için altın anahtar Ether’in büyük bir zıplama ile 270$ seviyesinin üstüne atması. Bu yaz mevsimindeki seviyesi olan yaklaşık 350$ seviyesinin üstüne çıktığımızda altcoinlerin büyük patlama yaşayabileceğini düşünüyorum. İsterseniz toplam market değerimizi grafikle inceleyelim ve kendimce analizini gerçekleştirdiğim önemli seviyeleri sizle paylaşayım. Grafik ;

bitcoin ne olacak
bitcoin ne olacak


Son olarak da altcoin dominasyonunun artık %30 ve aşağısını görmemesi gerektiğini düşündüğümü belirteyim. Bu trendimiz de tuttuğu takdirde Ocak itibariyle yeni bir altcoin devrimini konuşabileceğimizi umuyorum. Bitcoin ve altcoin dominasyonunda psikolojik sınır olan %50’nin artık teknikte de önemli bir seviye olduğunu düşünüyorum. Bir gün tekrar %65-70 altcoin dominasyonu görebileceğimizi ön görüyorum. Fakat bu dönemin gelişi birkaç seneyi de alabilir. Yatırım tavsiyesi asla olmamakla birlikte ; piyasadaki portföyümde altcoinlere de yer vermekteyim.
Kripto piyasasının nabzını tutmaya devam edeceğiz birlikte ; herkese bol kazanç ve mutlu bir hafta diliyorum. Kendinize ve portföyünüze iyi bakın çünkü birkaç sene sonra beklediğiniz güzel günler çoktan gelmiş olabilir ve sabrınızın karşılığını almış olabilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin haberleri için Twitter’dan ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.