in

YükselirYükselir

Bitcoin’e Doping, Bakkt’tan geldi!

Daha önce bahsini geçirdiğimiz ve uzun süredir merakla beklenen Bakkt, fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin Eylül ayında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Haberin etkisi ile Bitcoin yaklaşık 400 dolar fırladı!

Dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından desteklenen Bakkt, 2019 Temmuz ayında Bitcoin vadelileri için kullanıcı kabul testlerine başlamıştı. Bunun geleceğini o sıralarda belirtmiştik, şu anda ise net tarihi belli oldu!

New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) gerekli olan lisansın alınmasının ardından da Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin tam olarak piyasaya sürüleceği tarih de kesinleşti.

Bakkt, 23 Eylül’de Geliyor!

Bakkt duyurusunun ardından, Bitcoin o sıralarda 10,100$ seviyelerindeyken 2 saat içerisinde 10,540$ seviyelerine yükseldi. An itibariyle 10,454$ seviyelerinde seyir etmekte.

Bakkt gibi projeler neden önemli?

Bakkt gibi kurumsal yatırımcılara güvenli muhafaza hizmetleri sunacak bir platformun açılması, Bitcoin fiyatının olumlu etkileneceğine ışıklar yakıyor. Ayrıca SEC’in, Bitcoin ETF’lerine onay vermesi ve Binance US’un açılışı Bitcoin’in yarıda kalan boğa koşusuna devam etmesi için bir fırsat sağlayabilir.

Binance US ve Bakkt, Amerikan piyasasına yönelik borsalar olacaklarından, Binance’nin ABD tarafından yediği baskı sonrası kripto dünyasının canlanacağını düşünüyor bir çok analizci.

Faydalı veya Faydasız

3 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments