arama

BTC Günlük 9,6 Milyar Dolarlık işlem ile zirvede!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Can Kılıç
  • Beğen
    Loading...

2009 yılında piyasaya giren ve günümüze kadar toplamda 11 Trilyon Dolarlık İşlem hacmi yakalayan Bitcoin günde 9,6 milyar dolarlık işlem yürütüyor.

Ünlü analist PlanB’nin paylaştığı istatistiklere göre 2009 dan bu yana 11 Trilyon Dolarlık işlem yürüttü.Günlük 9,6 dolarlık işlem yürüten Bitcoin, Paypal’in yıllık işlem hacmini yalnızca 2 ayda yaparak yasal paralara ciddi bir fark atarak geride bırakıyor.Ayrıca PlanB’nin açıkladığı verilere göre geçtiğimiz aylarda bitcoin’in düşüşüne rağmen piyasadaki ilginin çok yüksek olduğunu belirtti.

Bitcoin Volume

Bitcoin yasal paraları geçecek mi?

VISA ve MasterCard gibi yasal para alternatiflerinin yerini alabilir mi? sorusunun cevabını arayan bir grup araştırmacı yaptıkları araştırmaya göre 2029 yılında Bitcoin yasal para alternatiflerinin yerini alabileceğini söylüyor.

BTC v Visa/MasterCard/Paypal

DataLight’ın araştırmasında ise:

Bitcoin yalnızca 10 yılda, ödeme sektörünün liderleri ile rekabet edecek konuma geldi. Gelişimi ise katlanarak devam ediyor.

Gelecekte, Lightning Network gibi zincir dışı ölçeklendirme çözümlerinin de gelişmesiyle Bitcoin blockchain‘inde giderek daha az faaliyet gerçekleşecek. Yorumcular bu durumun, mevcut blok boyutlarının taleple başa çıkmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

https://haber.coinotag.com/snax_quiz/finansal-test/