arama

Çin’den Flaş Gelişme! Xi Jinping’den Blockchain için Yeşil Işık

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Devrim Çaçal Devrim Çaçal
  • Beğen
    Loading...

Çin devlet başkanı Xi Jinping, Çin’in blockchain bazlı teknolojileri benimsemesi gerektiğini belirtti. Xi söz konusu açıklamayı, 24 Ekim’de düzenlenen blockchain teknolojisi ile ilgili “Politbüro Komitesi” toplantısında yaptı.

Blockchain’in geliştirilmesini hızlandırmalıyız!

Çin Devlet Başkanı Xi, blockchain teknolojisinin kullanılmasının, teknolojik inovasyon için de büyük etkileri olduğunu belirtti. Komiteye şöyle bir açıklamada bulundu:

“Blockchain’i temel teknolojilerin inovasyon kazanımında önemli bir dönüm noktası olarak görmeliyiz. Ana hatları belirlemeli, yatırımları artırmalı, ve bazı anahtar teknolojilere odaklanırken blockchain ve sektörel inovasyonun geliştirilmesini de hızlandırmalıyız.”dedi.

Yeşil Işık Blockchain’e, Bitcoin’e değil!

Çinli Yetkilier 2017 ilk olarak ICOları ve hemen ardından kripto para borsalarını yasaklamıştı. Xi, Blockchain yaygınlığı için çağrılarda bulunurken, ülkede bir süredir kripto karşıtı tutum izlenmekte.

ABD vs Çin: Dijital Paralar

Görüldüğü üzere, Çin Hükümetinin problem etmediği tek kripto para birimi, Merkez Bankası Dijital Parası olan CBDC.
Ancak CBDC için henüz bir yayın tarihi yok.

Zuckerberg ise ABD’li regülatörler ile Libra hakkında konuşurken, Çin’in dijital para alanındaki üstünlüğüne gönderme yaparak savunmasını geliştirdi.

“Çin, benzer bir fikirle piyasaya sızma yolunda hızla ilerliyor. Amerika günümüzde dünya lideri olduğu için, inovatif hareketler yapmasak bile bu durumun devam edeceğini varsayarak hiçbir şey yapmadan bekleyemeyiz. Bir şeyler yapmalıyız.” diye belirtti.

https://haber.coinotag.com/snax_quiz/kripto-paralara-ne-kadar-hakimsin/
Teste katılmak istemez misin?