arama

İran Kargaşası Bitcoin için yukarı yönlü katalizör olur mu?

iran kargaşası bitcoin
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Devrim Çaçal Devrim Çaçal
  • Beğen
    Loading...

İran kargaşası bitcoin için yukarı yönlü katalizör olur mu sorusu bir hayli önemli çünkü İranlı protestler, kripto para birimi topluluğunun gelişmeleri yakından takip ettiği üzere, Benbahan şehri içerisinde yer alan kentteki İslam Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın binasını ateşe verdi.

Özgürlükçü medya kuruluşu BeingLibertarian’ın resmi Twitter profili, ülkenin güneybatısında yer alan Benbahan’da bulunan İslam Cumhuriyeti Merkez Bankasının bir şubesini, protestocular eşliğinde ateşe verdi.

Tepki ilginç bir şekilde olumluydu!

Konuyla ilgili tweet’e verilen tepki ilginç bir şekilde son derece olumlu oldu. Bir Twitter kullanıcısı, konuyu Bitcoin‘e bağlayarak şu yorumu yaptı:

Burada denemeyi düşünebiliriz! Denetlemeye çalışmaktan daha etkili.”

Twitter’da yayınlanan videoya bir kullanıcı “Bitcoin” şeklinde cevap verirken, kripto para birimi topluluğunun varlığı, olayları izleyenler arasında ilk etapta sınırlı görünüyor.

iran kargaşası bitcoin

İran Kargaşası: Öte yandan protestonun Bitcoin ile alakası olmadığı söylendi

İslamcı harekata adanan bir haber platformu olan ThePortal, 16 Kasım’da binanın yakılmasıyla alakalı olarak, “hükümetin petrolün fiyatını % 50 artırma kararına karşı devam etmekte olan gösteriler” neticesinde ateşe verildiğini bildirdi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Rohani, “yerel halk için iyi olduğunu” iddia ederek tedbiri savundu.

İran’da yakıt tüketimi, araç başına ayda 60 litre (yaklaşık 16 galon) ile sınırlandırılmış durumda. Bu sınır önceki 250 litre sınırdan aşağıya düşmüş ve fiyatlar 15.000 riyale kadar (0,36 $) yükselmiş durumda. Ayrıca, 60 litrelik limitin üstündeki her bir litre 60.000 riyal (1.43 $) olarak ödenecek.

İran’ın merkezindeki Sirjan kentindeki protestocular bir yakıt deposunu da ateşe vermeye çalıştı. Haberde, olaylar sırasında bir sivilin öldürüldüğü ve bazılarının yaralandığını, gösterilerin gece yarısı sona erdiği de ifade ediliyor.

Şimdi herkes bu kargaşa ortamının Bitcoin’e nasıl yansıyacağını merak ediyor.

Haber cointelegraph’ta yer aldı.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan takip edebilirsiniz!

Öte yandan Ukrayna’da bir demiryolu şirketinden kaçak elektrikle bitcoin mining yapıldı.

Kaçak Demiryolu Elektriği İle Bitcoin Madenciliği, bu sefer Türkiye’de değil.
Ortaya çıkan bir habere göre şirket yetkilileri, tesisin kullandığı elektriği kaçak olarak Bitcoin madenciliği için kullanıyor.

Kaçak Bitcoin madenciliği yapan firmanın 100’den fazla madencilik kazı donanımı olduğu vurgulanmakta. Bu kaçak, demiryolu şirketinin güvenlik hizmeti tarafından keşfedildi ve kolluk kuvvetlerine bilgi verilince asıl gerçek gün yüzüne çıktı. Haberin Devamı: https://haber.coinotag.com/kacak-elektrik-ile-bitcoin-madenciligi-ukrayna/