in

“Kripto Endüstriyel Açıdan Daha İyisini Yapmak Zorunda”

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Blockchain ve kriptoların daha iyi anlaşabilmesi için endüstriye çok görev düştüğünü düşünmekte.

Dailyhodl

Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin, kripto endüstrisinin Blockchain teknolojisi ve kripto paraların daha iyi anlaşılabilmesi için daha çok çalışması gerektiğini vurguladı.

Blockchain Teknoloji Alanları Genişledi

The Star’da yayınlanan yeni röportajında Buterin; merkeziyetsiz finans, oyun platformları, dijital kimlik, sağlık hizmetleri, oylama sistemleri, kaynak yaratma, güvenlik altyapısı da dahil olmak üzere yeni teknolojinin faydalı olabileceği alanlardan bahsediyor. Vitalik konuyla ilgili şunları dile getiriyor:

Anlaşılması gereken en büyük şeylerden biri şudur ki Blockchain teknolojisinin bundan 5 yıl önce yalnızca Bitcoin ile anılmasına rağmen şu anda bundan çok daha büyük bir teknoloji olduğudur.
Blockchain farklı vizyonları olan alanlara ayrı ayrı bölünmüş durumdadır.
Ethereum için önemsediğimiz şey, merkeziyetsiz kripto para birimini mümkün kılmak ve diğer şeylerin de aynı şekilde merkeziyetsiz hale gelebilmesi için Bitcoin’in altında yatan Blockchain teknolojisini kullanmak.

“Devletlerin Daha Çok Yolu Var”

Bunun yanı sıra Vitalik, hükümetlerin yavaş işleyişinden ötürü Blockchain Teknolojisi ve Kripto Tabanlı platformların nasıl çalıştığını anlamak için çok uzun yolları olduğunu vurguladı:

Hükümetlerin çeşitli rolleri var ve bunlardan biri de genel düzenleme. Genellikle hükümet bazlı kaygılar, doğrudan Blockchain üzerinden token satışı yoluyla yeni projelere fon sağlama temeline oturmuş kripto para borsaları ile ilgilidir. Belirli türden ICO projelerinin menkul kıymet olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceğine dair tartışmalar var. Bu yüzden düzenleyiciler bu konuyla uğraşıyor.

Ayrıca Ethereum’un geleceği hakkında da yorum yapan Vitalik Buterin, platformun işlem ücretlerinin önemli ölçüde düşeceğini ve 100 kata kadar ölçeklenebileceğini dile getirdi. Bunlar yalnızca başlangıç diyen Vitalik şöyle devam etti:

Ölçeklenebilirlik durumu maalesef tek sorun değil. Kullanılabilirlik, hesap güvenliği ve gelişmekte olan gizlilik durumlarıyla ilgili de hala sorunlar var. Teknik açıdan da gelişiyoruz ancak teknoloji olsa bile bunu insanların kullanabileceği bir şeye dönüştürmek, insanların kullanabileceği bir seviyeye indirmek önemli.

Faydalı veya Faydasız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments