arama

Kripto Para Yatırımı Yapmadan Önceki 9 İpucu

bitcoin ve altın
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Görkem I. Görkem I.
 • Beğen
  Loading...

Muhtemelen kendinizi en az bir kez şu soruları sorarak buldunuz: Bitcoin balonu gerçekten patladı mı, başlamak için çok mu geç ve kripto para yatırımı alanında başarılı olmak için en iyi ipuçları nelerdir? İşte bu 9 ipucu.

1-Kaybetmekten Korkmayacağınız Miktarda Yatırım Yapın!

İlk ipuçlarımızdan biri, kripto para birimine yatırım yapmakla ilgilidir: Sadece kaybetmekten korkmadığınız miktarda yatırım yapmanız gerekir. Bu parayı kaybedersen, hayatını etkilememeli. Banka hesabınızda kalacak son 300 Türk Lirasını koymayın. Yatırım yapmak için bir ihtiyaç kredisi çekmeyin. Kararlarınızın tek ustası sizsiniz, ancak bu ipuçları hafife alınmamalıdır.

2-Dersinize İyi Çalışın!

İkinci bir ipucu olarak, size birileri bir kripto paraya yatırım yapmanızı tavsiye etse, bilmediğiniz bir kripto paraya gerçekten yatırım yapmak ister misiniz ?Cevabınız hayır ise,yatırım yapmadan önce kendinizi kripto paralar hakkında eğitmelisiniz.

3-Yatırımlarınızı Çeşitlendirin!

İlk iki yatırım öncesi ipuçlarımızdan sonra, üçüncü ipucumuz çeşitlendirmeye odaklanacaktır. Bu kavram hayatınızın birçok alanında önemlidir ve kripto paralar için de geçerlidir. Klasik bir örnek vermek gerekirse:Yumurtalarınızın oldguğu bir sepetiniz yere düşerse, tüm yumurtalarınızı kırarsınız ve her şeyi kaybedersiniz. Eğer ki 5 sepete eşit olarak bölünmüş 10 yumurta olsaydı, o zaman sadece 2 yumurta kaybederdiniz.Amaç, riski minimuma indirmektir.

4-Kripto Para Borsaları:

İlk 3 ipucumuzu takip ettiniz mi? Harika! Şimdi ilk kripto paranızı satın alabilirsiniz! Bunun için uluslararası kripto para borsalarını kullanmanızı öneririz.

Bu platform, BTC veya ETH gibi çok popüler kripto para birimleri satın almanızı sağlar. Daha az popüler olan ancak daha fazla büyüme potansiyeli olan diğer kripto para birimleri satın almak için, Ethereum ve Bitcoin’inizi bu borsalara aktarmanız gerekecektir.

Borsalar, bitcoinlerinizi altcoin dediğimiz kripto para birimlerine karşı değiştirebileceğiniz platformlardır.

5-Kendi Araştırmanı Yap!

En iyi 10 kripto paraya yatırım yapmak asla büyük bir hata değildir fakat borsada yaklaşık 2.000 Altcoin var.Bunların bazılarının projeler ile büyüme potansiyeli muazzam olsa da, bazıları da ya dolandırıcılık ya da kaybolmaya mahkum olan projelerdir. Bu nedenle, bunlardan birine yatırım yapmadan önce özellikle uyanık olmak gerekecektir.Size tavsiyem aşağıdaki 4 maddeyi uygulayın.

1)Yatırım yapacağınız kripto paranın Whitepaper’ını okuyun.

2)Özel bilgi alma formu yollayın.

3)Twitter üzerinden takip edin.

4)Telegram ve Discord kanallarına katılın.

6-Güvenilir Ve Bilgili Kişileri Bulun!

6.ipucumuz, yatırımlarınızda size yardımcı olabilecek güvenilir insanlar bulmakla ilgilidir.Bir kişinin potansiyel olarak güvenilir olup olmadığını tespit etmek için bazı kriterler vardır:

 • Ciddiyet ve titizlik
 • Kişinin alçakgönüllülüğü
 • Tüm risklerin açıklanması

Bireyin veya grubun dolandırıcı olduğuna işaret eden bazı göstergeler:

 • Çaba olmadan kolay kazançlar vaadi.
 • Gelişmemişlik.
 • Yatırımcıya Gaz verme cümleleri.
 • Kibir.
 • Fahiş fiyatlı Whatsapp grupları
kripto para yatırımı
kripto para yatırımı

7-Market Hacmi:

Verilen tüm tavsiyelerimiz arasında, henüz çok önemli bir noktadan bahsetmedik: Yatırım yapmak isteyen birisi kripto paranın toplam piyasa değerine dikkat etmelidir. Bu bizim 7. noktamız olacak.

Yeni başlayanların çoğu büyüme potansiyelini belirlemek için o kripto paranın birim (fiyat) değerine güveniyor. Bu, bir kripto paranın sahip olduğu ilerleme marjını belirlemek için kesinlikle doğru gösterge değildir.Bu nedenle, yüksek kapitalizasyonlarla çok dikkatli olmak ve ICO’dan bu yana değeri düşmüş olan kripto paralar üzerinde dikkatli bir araştırma yapmak gerekli olacaktır, çünkü bu birkaç şey anlamına gelebilir:

 • Proje bir aldatmaca olabilir
 • Ekip proje üzerinde çok çalışıyor ve şu an için pazarlamayı bir kenara bırakıyor.
 • Piyasa koşulları büyüme için olumsuz olabilir.

8-Yatırımlarınızı Takip Edin!

8.noktamız portföyünüzün evrimini nasıl takip edeceğinizdir. Bir yatırım yaptıktan sonra 3 senaryo oluşabilir:

 1. Para kazanıp, kar edebilirsiniz.
 2. Yatırımınız istikrarlı kalabilir.
 3. Para kaybedebilirsiniz.

Sonuçlarınızı takip etmek karmaşık olabilir, çünkü varlıklarınızın her birini tek tek kontrol etmeniz ve onları izlediğiniz son andan itibaren nasıl evrimleştiklerini görmeniz gerekir.Neyse ki, otomatik ve anında sonuçlarınızı izlemenize olanak sağlayacak akıllı telefon uygulamaları vardır.

9-Kripto Paralarınızın Güvenliğini Sağlama:

Dokuzuncu ve son ipucumuz kripto paralarınızın güvenliği hakkında. Muhtemelen hackerlar tarafından çalınan kripto paraları duymuşsunuzdur. Bu nedenle özellikle temkinli olmak ve borsaların sitelerinde stoklamamak gerektiğini söyleyebilirim. Ayrıca kripto para cüzdan şifrelerinizi dikkatli bir şekilde saklamanızı unutulması kolay olduğundan birkaç yere kaydetmenizi öneririm.

Bu yazımızda kripto paralara en iyi şekilde yatırım yapma rehberini sunduk. Bunun en iyi yatırımları en iyi şekilde yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Peki ücretsiz 20 TL kazanarak başlamaya ne dersin?

BptKazan20 kodu ile buraya tıklayarak kayıt olan bütün kullanıcılar istisnasız 20 TL kazanıyor. Adres ve Kimlik onaylarını yaptıkları zaman ise bu 20 TL kazançlarını varlıklarım kısmında görebiliyorlar!

BptKazan20 ile kazandığınız 20 TL ile neler mi yapabilirsiniz?

20 TL’niz ile BitcoinEthereumRippleHuobi TokenLitecoinDogecoinStellarChainlinkBasic Attention TokenTronBitcoin CashRenCivicGolemEduCareDecentralandFTX TokenSeeleOmiseGoBitkanStorjEthereum Classic0xAelfZcashWaltonchainLambdaBitcoin SVDash ve Egretia gibi kripto paraları satın alabilir ya da minimum TL çekim limiti olan 100 TL‘ye ulaşıp, paranızı anında çekebilirsiniz. Maker (Yapıcı) ve Taker (Alıcı) komisyonlarının da bir hayli düşük olduğunu belirtmekte fayda var.

Detaylar: https://haber.coinotag.com/bitay-teknoloji/