in

Litecoin Vakfı’na Bağış Yapılmıyor

Toplam piyasa değeriyle dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin’in arkasındaki kurum olan Litecoin Vakfı, bağış almıyor ve vakıfta paralar suyunu çekmiş durumda.

The Block tarafından aktarılan yeni habere göre Litecoin Vakfı uzun süredir kurucu Charlie Lee‘nin zamanında yaptığı dolgun bağış ile yoluna devam etmekteydi. Lee, 2017 yılının Aralık ayında kuruma yaklaşık olarak 468.000 dolar değerinde Litecoin bağışlamıştı ve bu miktar kurumun bu güne kadar elde ettiği bağışların yüzde 80’ini oluşturacak kadar büyüktü.

2019 Yılı İçin Aylık Bağış 1,000 Doların Altında!

Lee’nin yaptığı bağıştan bu yana, Litecoin Vakfına yapılan hem bağışlar hem de kurumun yaptığı satışlar inanılmaz bir düşüş yaşıyor. Verilere göre Litecoin’e olan ilginin de azalması, ticari ürün satışlarından elde edilen gelir, 2019 yılının ilk çeyreği için 300 dolar seviyelerine kadar indi. Ayrıca yılın aynı dönemlerinde aylık bağışların da ortalama olarak 1000 dolar altında kaldığı bilinmekte.

Nihayetinde Litecoin’in arkasındaki vakıf 2018 yılının ikinci çeyreğinden bu yana elindeki kripto para rezervlerinin en az yüzde 75’ini eritti ve bunu temel olarak faaliyet giderlerini karşılamak için gerçekleştirdi. Litecoin Vakfı’nın 2019 yılının ilk çeyreği itibariyle elinde yaklaşık olarak 96.400 dolarlık bir bakiyesi bulunduğu biliniyor ve kurumun bu kadar bütçe ile ne kadar süre daha bu şekilde devam edeceği bilinmiyor.

Tabi Lee, bundan önceleri halving sonrası kepenk kapatabileceklerini bile dile getirmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Faydalı veya Faydasız

2 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments