in

Mastercard Kripto Para Ekibi için Kolları Sıvadı!

Mastercard, kripto dünyasına girmeye hazırlanıyor. Kripto para ekibi toplamaya başlayan Mastercard, en büyük Bitcoin düşmanlarından birisi olurken, krizi fırsata çevirmeye çalışıyor.

Ünlü kredi kartı firması Mastercard, bundan bir kaç yıl önce Bitcoin ve diğer kripto paraların bir numaralı düşmanlarından birisiyken, bu durum artık tamamen değişiyor.

Mastercard CEO’sunun zaman zaman kripto aleyhi açıklamalarından sonra, firma kendi kripto para ekibini kuracak oluşuyla gündeme geldi.

Mastercard’dan Kripto Hamlesi

Firma geçtiğimiz ay içerisinde Facebook’un kendi kripto para birimi Libra’ya destek veren büyüklerden birisi olduğunu duyurmuştu.

Mastercard yeni verdiği bir iş ilanında yer alan “ödemelerin ve kripto para birimlerinin bir araya geldiği bir yerde çalışmayı ister misiniz?” cümlesi ile niyetini açıkça belli ermekte.
Mastercard’ın iş ilanındaki detaylara göre, işe girmeye hak kazanan kişiler “kripto para birimi ekosistem eğilimlerini” gözlemleyecek ve “yeni ürünler ile çözümler” geliştirecek.

CreditCards.com Analisti Ted Rossman Yorumladı:

Mastercard’ın bunu yapmasının en büyük nedeni, “bir kart firmasından fazlası olup, bir teknoloji firması olarak bilinmeyi” istemesi.

Diğer uzmanlar tarafından da bu hamle “akıllıca” bulunuyor.

Faydalı veya Faydasız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments