in

Ripple Düşmesine Rağmen Coinbase’deki Ripple Müşterileri XRP Satın Almaya Devam Ediyor!

ABD tabanlı Coinbase isimli kripto para borsasında yer alan verilere göre, Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP)’deki büyük yatırımcılarının çoğunluğu (platformun en zengin yatırımcılarının %10’u) dijital para birimini satın almaya devam ediyor.

Twitter taraflarında ise, çoğu kullanıcı XRP coinlerinin gerçek sahiplerinin “hodl” modunda olduğunu ve kripto parayı satmaya hazır olmadığı söylemleri sıkça geçmekte.

Peter Brandt, XRP için En Kötü Senaryoyu Açıkladı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, küresel çapta düşüş yaşadı. Yaklaşık %15 seviyelerindeki bu düşüşle, XRP 0.25 dolarlık birim fiyatına sahip oldu ve 2018 yılından beri görülmeyen bir fiyat bandına gerileyerek yatırımcılarını korkuttu.

Bradnt konu hakkında attığı tweet ile şunları ifade etmişti:

”Ripple, XRP’yi 0,2400 üzerinde tutmak için piyasayı maniple edebilecek mi? Bu seviyede yaşanan ciddi bir kırılma ile beraber 0,020725 dolar söz konusu olabilir.”

Keza bu durum gerçekleşti. XRP an itibariyle 0.26376 seviyesinde!

Korku ve Hırs Endeksi ise Aşırı Korku Seviyesine Ulaştı

Alternative.me tarafından yayınlanan Korku ve Hırs Endeksi “aşırı korku” aralığına ulaştı. Son 244 gün içerisinde ne düşük orana yani 100 üzerinden 11’e ulaşmış durumda. Bu aralık en son BTC fiyatının 3,000$ seviyelerine düştüğü 13 Aralık 2018’de kaydedilmişti.

6 Ağustos’ta endeks 66’ya ulaşmış ki bu da yoğun hırs anlamına geliyordu. Endekste keskin bir düşüş, şimdi 10,000$’ın üzerinde işleme tabi olan Bitcoin değerinde bir düşüşe karşılık geldi.

Hırs göstergesindeki durum düşüş eğilimi tehlikesini belirtiyor ve bunun aksine güçlü korku, yukarı doğru bir düzeltmeyi işaret ediyor. Alternative.me uzmanlarına göre piyasa, dijital para birimlerinin kazanılması için benzersiz fırsatlar sunuyor ve balinalar bunu kullanıyor.

Coinbase’de, geçen gün Bitcoin sahiplerinin %71’inin yüksek volatilite içinde alım yapmaya devam ettiği bildiriliyor. Bu oran, XRP’deki yatırımcılar arasında %83’e ulaştı. Böylece yatırımcılar, cüzdanlarındaki dijital para birimlerinin miktarını arttırmaya başladı.

Faydalı veya Faydasız

3 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments