in ,

hodlhodl

XRP için Tarihi Dönemler Geliyor mu? Havai Fişekleri yolda?

Ripple olarak da bilinen XRP ve diğer birçok altcoin ayı piyasasından muazzam etkilendi. Bitcoin ve diğer birçok altcoin zaman içinde kaybettikleri yüksek değerlerinin çoğunu telafi etmelerine rağmen, XRP 3,84 dolarlık fiyat rekorundan hala %93 oranında hat altında yer alıyor. Kripto analistleri, en büyük 3. kripto para birimi olan XRP’nin önündeki potansiyel yolu artırıyor. Pentoshi adını alan bir ünlü analist, dijital varlık için “gelen havai fişekler”i öngörüyor ve Poloniex’te 2014 yılına kadar uzanan tarihi bir destek seviyesine dokunduğunu söylüyor. Tabii bu destek seviyesi, XRP tarihi için çok önemli!

Ripple tarihi desteği sıkı tutarsa havai fişekleri görebiliriz!

Pentoshi, bu seviyedeki desteğin geçerli olacağını iddia ediyor. Analiste göre XRP, uzun süre düşüş gördükten sonra artık yükselişe geçiyor ve önümüzdeki günlerde XRP’nin bu önemli destek seviyesine ulaşarak fırlayacağını ekliyor. Ayrıca analist tahmininde daha da ileri giderek XRP için “havai fişeklerin yolda” olacağını belirtiyor.

XRP, Bitcoin karşısında kabaca 2600 Satoshi’de seyrediyor. Analist, kripto parada 4000 Satoshi’ye kadar güçlü bir hareket bekliyor. Bu, Bitcoin’e göre değerde %60’lık bir artışı temsil etmekte. XRP’nin ABD doları cinsinden işlem çiftine karşı görünümü ne kadar kötü olursa olsun, BTC oranına göre 2018 yılında tükendi, gerçek yıkım 2019’da gerçekleşti. Bitcoin’in parabolik rallisi tüm sermayeyi altcoinlerden emdi ve sonuç olarak BTC baskınlığı son boğa koşusundan beri görülmeyen bir seviyeye ulaştı.

Peki ya destek tutmazsa XRP’ye ne olacak?

Destek tutulmazsa, XRP beş yıldır görülmeyen düşük seviyelere ulaşabilir. Altcoin projelerinin öncüleri bile, piyasadaki çoğu kripto paranın fayda sağlayamadığını itiraf ediyor ancak Ripple işe yarar kullanımlara sahip ve zaten birçok finansal kurum tarafından kullanılıyor. Ripple, piyasanın varlığından bu yana piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminde yüksek kalan birkaç kripto varlıktan biri. Diğer altcoinlerin çoğu sadece pozisyonlarını korumak için mücadele etmekle kalmaz, aynı zamanda ilgili olmak için de mücadele ederler.

Ancak XRP’nin yaşadığı satış baskısı, yüksek ihtimalle büyük ölçüde kendi yürütme ekibi tarafından yönlendirildi, ancak bu durum ters dönmeye başladı gibi duruyor. Bireysel yatırımcılar üzerindeki baskı sonunda kendisini tüketmeye başladığında, XRP’nin dayandığı mevcut destek iyi devam edebilir ve bu Ripple sahipleri için olası bir boğa çınlaması getirebilir. Ancak destek fiyatı sıçrayış sağlamazsa, fiyatlanmada büyük bir düşüş olabilir ve XRP beş yıldan uzun bir süredir görülmeyen düşük seviyelere ulaşabilir.

Faydalı veya Faydasız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments